Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Brexit bez dohody: Tragédie, nebo scénář, který lze přežít? Klíčové otázky ohledně neřízeného odchodu Britů z EU

Kryštof Kruliš Kryštof Kruliš / Ed. 29. 8. 2018

Na to, jak by vypadal vztah EU a Británie bez uzavřené dohody, odpovídal v komentáři pro info.cz Kryštof Kruliš.

Podle odborníka Asociace pro mezinárodní otázky Kryštofa Kruliše by se vztah unie s Británií dal v případě brexitu bez dohody připodobnit k obchodním vztahům, které má Brusel se Spojenými státy. „Ani Spojené státy dosud žádnou dohodu o volném obchodu s EU nemají. Obchod s Británií by tedy probíhal v režimu pravidel Světové obchodní organizace, stejně jako v případě Spojených států,“ říká pro INFO.CZ Kruliš s tím, že takový vztah má svá negativa i pozitiva.

„Obchodní výměna mezi EU a USA je poměrně robustní, trhy obou stran jsou celkem integrované, ale nejsou integrované, co se týče regulací. Kvůli tomu není vzájemná obchodní výměna přes Atlantik tak mohutná, jak by mohla být,“ poukazuje na odlišná pravidla a předpisy, které platí na trhu EU a USA. Rozdílné regulace, kdy jsou pravidla v EU tradičně přísnější, však znamenají překážky, které vzájemný obchod významným způsobem brzdí. A to by chybělo i obchodním vztahům EU s Británií, podle Kruliše by to však neznamenalo katastrofu.

Celý komentář najdete zde.

Původní vydání: Brexit bez dohody: Tragédie, nebo scénář, který lze přežít? Klíčové otázky ohledně neřízeného odchodu Britů z EU

Přejít
Tagy
Tagy
Spojené království 580
brexit 439
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: