Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Viera Knutelská

ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
EVROPSKÉ INSTITUCE A ROZHODOVÁNÍ
NÁRODNÍ INSTITUCE V EVROPSKÉM INTEGRAČNÍM PROCESU
DEMOKRATICKÝ DEFICIT EU
NÁRODNÍ PARLAMENTY V EU
JAZYKY
ANGLIČTINA
ŠPANĚLŠTINA
FRANCOUZŠTINA

Viera Knutelská byla analytičkou AMO od září 2010 do prosince 2012.

Vystudovala bakalářské a magisterské studium v oboru mezinárodní vztahy a diplomacie na Fakultě politických věd a mezinárodních vztahů University Mateja Bela (FPVaMV UMB) v Banské Bystrici. Během tohoto studia absolvovala stáže na Ministerstvu zahraničních věcí SR a Ministerstvu vnitra SR. V roce 2012 absolvovala doktorské studium v oboru mezinárodní vztahy na Katedře mezinárodních vztahů IPS FSV UK s prací Institutional aspects of the democratic deficit: The role of national parliaments in EU matters. Od roku 2008 také působila na katedře jako vědecká pracovnice, později asistentka a od roku 2012 jako odborná asistentka. Podílí se na výuce v bakalářském magisterském studijním programu v oblasti mezinárodních vztahů a evropské integrace.

Odborně se zaměřuje zejména na otázky evropských institucí a jejich rozhodování a demokratické legitimity EU. Od září 2010 do prosince 2012 byla analytičkou AMO, v roce 2011 vedla projekt AMO Regionální workshopy o EU a v roce 2012 spolukoordinovala projekt Challenging the Czech Tales on European Policies.

Odebírejte naše novinky: