Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Podpořte Databázi expertek na Darujme.cz, děkujeme!

Tomáš Karásek

Tomáš Karásek
ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
ZAHRANIČNÍ, BEZPEČNOSTNÍ A OBRANNÁ POLITIKA EU
ČESKÁ ZAHRANIČNÍ POLITIKA
TRANSATLANTICKÉ BEZPEČNOSTNÍ VZTAHY

Tomáš Karásek působil v letech 2010 až 2013 jako ředitel Výzkumného centra AMO.

Absolvoval magisterské, rigorózní a doktorské studium mezinárodních vztahů na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, kde také obhájil rigorózní práci na Právnické fakultě. Od roku 2004 přednáší na Katedře mezinárodních vztahů FSV UK kurzy týkající se mezinárodní bezpečnosti a konfliktů, bezpečnostní integrace v Evropě a euroatlantickém prostoru a nových bezpečnostních hrozeb.

Je řešitelem a koordinátorem řady výzkumných a pedagogických projektů věnujících se primárně problematice evropské bezpečnosti. V roce 2009 přednášel o zahraniční politice EU na Fudan University v Šanghaji a od září 2009 do června 2010 působil jako stipendista Fulbrightova programu na Columbia University v New Yorku. Od září 2010 do srpna 2013 byl ředitelem Výzkumného centra AMO, poté působil jako hlavní analytik Výzkumného centra. V letech 2015 až 2016 byl členem Správní rady AMO.

Odebírejte naše novinky: