Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Iva Merheim-Eyre

Iva Merheim-Eyre EXP
ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
PODPORA DEMOKRACIE A RULE OF LAW
MIGRACE A UPRCHLICTVÍ
TRANZICE ZÁPADNÍHO BALKÁNU
UDRŽITELNÝ ROZVOJ
JAZYKY
ANGLIČTINA
BOSENŠTINA/CHORVATŠTINA/SRBŠTINA

Iva Merheim-Eyre (dříve Svobodová) je analytičkou AMO. Zabývá se podporou demokracie, migrací a výzvami spojenými s udržitelným rozvojem. Její práce se často zaměřuje na dění ve státech západního Balkánu.

Absolvovala Právnickou fakultu na Univerzitě Karlově. Na Fakultě sociálních studií Masarykovy Univerzity vystudovala politologii se specializací na demokratizaci a lidská práva. V letech 2013 a 2014 absolvovala studijní pobyty na University of Tartu v Estonsku a Tbilisi State University v Gruzii.

V současnosti působí v Mezinárodním Republikánském Institutu v Bruselu. V minulosti pracovala v Bosně a Hercegovině pro UNDP a Člověka v tísni. Jako analytik aliance pro energetickou účinnost EuroACE podporovala přijetí evropského legislativního baličku “Čistá energie pro všechny Evropany”. Absolvovala také několik pracovních stáží, například v Evropské komisi a Českém zastoupeni při OSN v Ženevě.

Odebírejte naše novinky: