Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Kateřina Krejčová

Kateřina  Krejčová EXP
ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
LIDSKÁ PRÁVA
PRÁVA MENŠIN
OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ
JAZYKY
ANGLIČTINA
NĚMČINA
UKRAJINŠTINA
RUŠTINA

Kateřina Krejčová je analytičkou AMO se zaměřením na lidská práva a ochranu životního prostředí.

Kateřina vystudovala magisterský obor Lidská práva na Středoevropské univerzitě (CEU) v Budapešti a dlouhodobě se profesně věnuje tématu lidských práv ve východní Evropě, zejména na Ukrajině. Je také absolventkou bakalářského studia filozofie na Univerzitě Karlově v Praze a magisterského studia audiovizuálních studií na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze.

Jako novinářka a režisérka natáčela investigativní reportáže o tématech souvisejících s lidskými právy a ochranou životního prostředí. V letech 2017 až 2019 pracovala jako koordinátorka projektu financovaného Ministerstvem zahraničních věcí ČR na východní Ukrajině pro nevládní organizace zabývající se ochranou životního prostředí. Projekt se věnoval podpoře aktivních občanů a místních komunit v ukrajinských regionech a posilování jejich práva na informace. V letech 2020 až 2021 se jako referentka Odboru lidských práv a ochrany menšin Úřadu vlády ČR podílela na tvorbě a hodnocení národních strategií v oblasti ochrany lidských práv a rovnosti a začleňování Romů. V roce 2021 nastoupila na pozici monitorovací úřednice v rámci Zvláštní monitorovací mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) na Ukrajině.

Spolupracovala také s Centrem pro média, data a společnost na Středoevropské univerzitě v Budapešti (CEU), kde jako externí výzkumná pracovnice prováděla výzkum v oblasti svobody projevu a fenoménu SLAPP (strategické žaloby proti účasti veřejnosti). Od
roku 2020 také externě spolupracovala s berlínskou platformou European Exchange, která se zaměřuje na zasahování Ruska do voleb a téma zaujatých volebních pozorovatelů.

Odebírejte naše novinky: