Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Anna Jordanová

Anna Jordanová EXP

Spolupracovnice Výzkumného centra AMO

ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
POSTSOVĚTSKÝ PROSTOR
MEZINÁRODNÍ BEZPEČNOST
VÝCHODNÍ EVROPA
JAZYKY
ANGLIČTINA
RUŠTINA

Anna Jordanová je spolupracovnicí Výzkumného centra AMO. Zaměřuje se na postsovětský prostor a regionální vztahy ve střední Asii a na výzvy, které může Evropa z této oblasti očekávat – zejména v oblasti politické, ekonomické nebo migrační. V současnosti se nejvíce věnuje politickým a ekonomickým změnám v Kazachstánu, Uzbekistánu a Kyrgyzstánu. Nepravidelně cestuje do regionu a v takovém případě je k dispozici jen pro písemný kontakt.

V současnosti studuje Ruská a Eurasijská studia v magisterském stupni na Karlově univerzitě. Problematikou bezpečnosti a mezinárodních vztahů se zabývala jak v rámci předchozího studia východoevropských dějin na Masarykově univerzitě v Brně, tak např. na letních kurzech ve Vilniusu a Kodani nebo v rámci stáže na Rakouském institutu pro evropskou a bezpečnostní politiku.
Jejím hlavním zájmem je politický vývoj ve střední Asii, relevantní bezpečnostní problémy v regionu a z toho vyplývající výzvy pro Evropu.

Do června 2020 je na dlouhodobém výjezdu v Kazachstánu.

 

Odebírejte naše novinky: