Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Hledá se PR MANAŽER/KA VÝZKUMNÝCH PROJEKTŮ NA ČÍNU

Anna Jordanová

Anna Jordanová EXP
ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
POSTSOVĚTSKÝ PROSTOR
MEZINÁRODNÍ BEZPEČNOST
VÝCHODNÍ EVROPA
JAZYKY
ANGLIČTINA
RUŠTINA

Anna Jordanová je spolupracovnicí AMO. Zaměřuje se na postsovětský prostor a regionální vztahy ve střední Asii a na výzvy, které může Evropa z této oblasti očekávat – zejména v oblasti politické, ekonomické nebo migrační. V současnosti se nejvíce věnuje politickým a ekonomickým změnám v Kazachstánu, Uzbekistánu a Kyrgyzstánu. Nepravidelně cestuje do regionu a v takovém případě je k dispozici jen pro písemný kontakt.

V současnosti studuje Ruská a Eurasijská studia v magisterském stupni na Karlově univerzitě. Problematikou bezpečnosti a mezinárodních vztahů se zabývala jak v rámci předchozího studia východoevropských dějin na Masarykově univerzitě v Brně, tak např. na letních kurzech ve Vilniusu a Kodani nebo v rámci stáže na Rakouském institutu pro evropskou a bezpečnostní politiku.
Jejím hlavním zájmem je politický vývoj ve střední Asii, relevantní bezpečnostní problémy v regionu a z toho vyplývající výzvy pro Evropu.

 

Odebírejte naše novinky: