Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Alžběta Bajerová

Alžběta Bajerová EXP

Analytička Výzkumného centra AMO

ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
ČÍNSKÁ ZAHRANIČNÍ POLITIKA
RUSKO-ČÍNSKÉ VZTAHY
KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST
VLIVOVÉ OPERACE
PROBLEMATIKA DEZINFORMACÍ
JAZYKY
ANGLIČTINA
ŠPANĚLŠTINA

Alžběta Bajerová je analytičkou Výzkumného centra AMO.

Alžběta Bajerová je analytička Výzkumného centra AMO. Zaměřuje se na informační operace, kybernetickou bezpečnost a vlivové působení cizích mocí.

Alžběta pracuje jako analytička v NATO HQ v Bruselu, kde v roce 2019 absolvovala stáž. Předtím působila jako novinářka a i nadále přispívá pro Voxpot. Mezi její pracovní zkušenosti patří například stáž v expertním centru NATO CCD v Estonsku, na Národním úřadě pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), nebo na českém velvyslanectví v Číně. Je spoluzakladatelkou iniciativy Zvol Si Info, která bojuje vzděláním proti dezinformacím.

Alžběta získala magisterský titul z Bezpečnostních a strategických studií na Masarykově univerzitě, kde vystudovala také bakalářský program Mezinárodní vztahy. Při studiu absolvovala semestr na National Taiwan University na Tchaj-wanu.

Mezi 2018 a 2019 Alžběta s AMO spolupracovala také jako výzkumnice a projektová koordinátorka na projektech Mapinfluence a China Observers in Central and Eastern Europe (CHOICE)

 

 

Odebírejte naše novinky: