Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se ke Klimatýmu: hledáme nové analytiky a analytičky

Alžběta Bajerová

Alžběta Bajerová EXP

Analytička AMO

ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
ČÍNSKÁ ZAHRANIČNÍ POLITIKA
RUSKO-ČÍNSKÉ VZTAHY
KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST
VLIVOVÉ OPERACE
PROBLEMATIKA DEZINFORMACÍ
JAZYKY
ANGLIČTINA
ŠPANĚLŠTINA

Alžběta Bajerová je analytičkou AMO.

Alžběta Bajerová je analytička AMO. Zaměřuje se na informační operace, kybernetickou bezpečnost a vlivové působení cizích mocí.

Alžběta pracuje jako analytička v NATO HQ v Bruselu, kde v roce 2019 absolvovala stáž. Předtím působila jako novinářka a i nadále přispívá pro Voxpot. Mezi její pracovní zkušenosti patří například stáž v expertním centru NATO CCD v Estonsku, na Národním úřadě pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), nebo na českém velvyslanectví v Číně. Je spoluzakladatelkou iniciativy Zvol Si Info, která bojuje vzděláním proti dezinformacím.

Alžběta získala magisterský titul z Bezpečnostních a strategických studií na Masarykově univerzitě, kde vystudovala také bakalářský program Mezinárodní vztahy. Při studiu absolvovala semestr na National Taiwan University na Tchaj-wanu.

Mezi 2018 a 2019 Alžběta s AMO spolupracovala také jako výzkumnice a projektová koordinátorka na projektech Mapinfluence a China Observers in Central and Eastern Europe (CHOICE).

 

 

Odebírejte naše novinky: