Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Arménie je blízká exotika bez návalů

Tereza Soušková Tereza Soušková / Ed. 12. 7. 2018

Arménie je správná volba pro milovníky exotiky, kteří během dovolené nechtějí potkávat davy turistů. Malá hornatá země s bohatou historií v srdci Kavkazu na pomezí Evropy a Asie má návštěvníkovi co nabídnout, píše Tereza Soušková.

Do hlavního města Jerevanu se dostanete buď s ukrajinskými aerolinkami s přestupem v Kyjevě, nebo od 8. 6. přímým letem s ČSA. Jerevanské letiště Zvartnots je pojmenováno podle stejnojmenné katedrály ze 7. století, jejíž ruiny uvidíte v těsné blízkosti terminálu.

Impozantní architektonický skvost ve tvaru kříže měl několik pater a sloupovou síň, jejíž pozůstatky na vás dýchnou zašlou slávou první křesťanské země na světě. Křesťanství tu lidé jako státní náboženství přijali už v roce 301 po Kristu.

Šílený pohanský král Tiridates III. tehdy nechal uvěznit sv. Řehoře v jámě pod zemí za to, že odmítl obětovat pohanskou bohyni. Sv. Řehoř si v kobce poseděl třináct let, než se mu podařilo zázračně vyléčit Tiridata z šílenství. Načež se král nechal pokřtít a vyhlásil křesťanství státním náboženstvím. Na místě jámy později vznikl klášter Chor Virap na úpatí hory Ararat.

Celý text si můžete přečíst zde.

Původní vydání: Arménie je blízká exotika bez návalů

Přejít
Tagy
Tagy
Arménie 33
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky