Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aplikace mezinárodního práva a regulace autonomních zbraňových systémů

Luděk Jiráček / Ed. 28. 6. 2017

Mezinárodní společenství i národní státy stále ještě složitě hledají cestu, jak z pohledu mezinárodního práva uchopit kybernetický prostor, a již před nimi stojí nová výzva - jak nadefinovat mezinárodní právo pro autonomní zbraňové systémy, jejichž rozšiřování se postupně zvyšuje.

Jednotná a univerzální definice neexistuje a konsensus na tom, co by mělo být přesně regulováno či dokonce jak by daný problém měl být regulován, v současné době také neexistuje. Navíc ani nelze naleznout shodu na jednotné kontrole nad mezinárodním obchodem se zbraněmi. Doposud byla tzv. Arms Trade Treaty ratifikována pouze 88 státy a světové velmoci (př. USA, Čína, Indie, Rusko) smlouvu doposud ani neratifikovaly.

Aplikace mezinárodního práva a regulace autonomních zbraňových systémů

Stáhnout

Výrazné investice do AI v současné době však probíhají nejen v soukromém sektoru, ale i ve veřejném, respektive v obranném průmyslu. To potvrzuje i předseda představenstva britské zbrojovky BAE Rogera Carra, podle kterého se snaží vyvíjet autonomní roboty s cílem zabíjet více než 40 zemí.

Výtah policy paperu, který si můžete stáhnout v odkazu výše, je dostupný na webu natoaktual.cz.

Původní vydání: Aplikace mezinárodního práva a regulace autonomních zbraňových systémů

Přejít
Tagy
Tagy
kybernetická bezpečnost 131
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky