Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

AMO letos oslaví 20. výročí

AMO AMO / Ed. 27. 4. 2017

V dubnu letošního roku oslaví Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) dvacet let působení mezi organizacemi české občanské společnosti.

amo20_bublina velka

Pro tuto mimořádnou příležitost bude v průběhu následujících měsíců používána speciální grafika. Ta v sobě kombinuje myšlenku letokruhů symbolizujících dvě desítky života organizace a pomyslnou bublinu znázorňující vysílání inspirativních myšlenek a nápadů, které charakterizují už od roku 1997 poslání a činnost AMO. Tvar bubliny zároveň odkazuje na dnešní logo, které obrysem přípomíná mluvící zeměkouli.

Klíčovým posláním AMO je od počátku vzdělávání a výzkum v oblasti mezinárodních vztahů. Naše organizace je neodmyslitelně spjatá nejen s pořádáním Pražského studentského summitu, ale i s činností Výzkumného centra – zahraničně politického think-tanku, který usiluje o zkvalitnění debaty o české zahraniční politice a formuluje, jaká by měla být.

Zakládáme si na naší nezávislosti a otevřenosti všem demokratickým názorovým proudům. Svou prací přispíváme ke vzdělané a otevřené společnosti založené na toleranci a vzájemném porozumění.

Naše veřejně prospěšné aktivity se postupně rozšířily také na programy podporující rozvoj občanské společnosti, zvyšování občanských kompetencí mladých lidí, předávání zkušeností z české transformace do zahraničí a propojování mladých profesionálů z různých odvětví.

AMO je nevládní neziskovou organizací aktivní nejen v Praze a na celostátní úrovni, ale i v regionech ČR, působíme také ve střední a východní Evropě, zejména na Ukrajině a v Bělorusku.

  • Pražský studentský summit – vzdělávací projekt s 22-letou tradicí a více než 5 500 účastníky
  • Agenda pro českou zahraniční politiku – systematické hodnocení zahraniční politiky počínaje rokem 2006
  • Vzdělávání na Ukrajině a v Bělorusku – metodická podpora a více než 200 školení během posledních 11 let
  • Diskuzní a publikační činnost – více než 600 akcí a přes 50 monografií a 300 odborných paperů
  • AMO komunita – více než 100 členů, 80 spolupracovníků a 500 alumni

Dvacetileté výročí si budeme během letoška připomínat jak na veřejných akcích a interních sešlostech, tak prostřednictvím sociálních sítí.

 

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: