Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

AMO je součástí projektu „My neighbour“ zaměřenému na zobrazování interkulturního soužití

AMO AMO / Ed. 7. 12. 2018

Projekt se snaží poukázat na rostoucí míru intolerance k islámu v zemích Visegrádské skupiny a instrumentalizace tématu muslimských uprchlíků coby zdrojů bezpečnostního rizika a přímé hrozby národní bezpečnosti. V souvislosti s těmito jevy projekt usiluje o zvýšení povědomí o historické roli islámu v některých zemích Evropy mezi mladými občany v zemích V4 a klade důraz na porozumění islámu v jeho každodenní realitě.

Hlavní cíle projektu jsou následující:

  • Uvést na pravou míru nepřesnou a politicky konstruovanou interpretaci islámu jako něčeho cizího a nebezpečného.
  • Poskytnout mladým lidem z České republiky, Slovenska a Maďarska interpretaci historie, podle níž islám není evropské kultuře cizí a dialog mezi muslimy a křesťany může být (a v mnoha případech je) normou, namísto výjimky.
  • Vzdělávat mladé lidi o hlavních principech islámu prostřednictvím příběhů úspěšného soužití a dialogu v Bosně a Hercegovině.
  • Prostřednictvím fotografické soutěže zaměřené na zachycení příkladů mezináboženského dialogu poskytnout mladým lidem možnost identifikovat příklady společností, v nichž muslimští a křesťanští obyvatel žijí a pracují společně.

Projekt probíhá od srpna 2018 do ledna 2020 a je podpořen prostředky Mezinárodního visegrádského fondu.

Na projektu se podílí Foreign Policy Initiative BH, Strategic Policy Institute (STRATPOL), Center for European Neighborhood Studies (CENS) a Asociace pro mezinárodní otázky (AMO).

Tagy
Tagy
Maďarsko 182
Slovensko 189
Česká republika 2441
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky