Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Zveme Vás na veřejnou debatu o nejnovějším vývoji transatlantických vztahů a o pozici, kterou by měla ve vypjaté atmosféře zaujmout Česká republika.

Ve druhé polovině května se v Bruselu uskutečnilo dlouho očekávané setkání hlav států NATO, na kterém se evropští lídři poprvé setkali s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Jednání pokračovalo na summitu G7, který byl prvním také pro britskou premiérku Theresu Mayovou i nového francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Německá kancléřka Angela Merkelová po svém návratu do Německa konstatovala, že Evropa se už nemůže spoléhat na Spojené státy a Velkou Británii, což její ministr zahraničí dokreslil slovy o „Západu, který se v těchto dnech zmenšil“.

Jedná se o skutečnou krizi transatlantických vztahů nebo jen součást německé předvolební kampaně? Měli bychom přijmout roli Německa jako mluvčího EU v transatlantickém dialogu?

Rozchází se informování o setkání NATO v důrazu na Trumpovy přešlapy s reálným průběhem, který mnozí popisují jako potvrzeni jednoty Aliance včetně klíčové vazby s USA?

Jak by se měla zachovat Česká republika? Uvědomujeme si, že mezinárodní řád, ve kterém jsme došli k nebývalé stabilitě, bezpečnosti a prosperitě, je v ohrožení? Co jsme ochotni udělat pro jeho udržení?

Řečníci:
  • Jakub Landovský, náměstek ministra obrany, který se setkání NATO v Bruselu osobně zúčastnil
  • Ivan Gabal, člen sněmovního Výboru pro obranu
  • Michal Kořan, zástupce ředitele Aspen Institute Central Europe, který se bezpečnostní problematice dlouhodobě věnuje

Moderátorka:

  • Vlaďka Votavová, ředitelka AMO
DATUM A ČAS

úterý, 6. června 2017

18:00-19:30

MÍSTO

Evropský dům

Jungmannova 24

Praha

Ukázat na mapě
POŘADATEL
AMO
PRACOVNÍ JAZYK
čeština
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: