Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

AMO ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR pořádá kulatý stůl k budoucímu směřování EU spojený se sledováním zprávy o stavu Unie předsedy Evropské komise.

Podle harmonogramu Bílé knihy o budoucnosti Evropy má představovat tradiční zářijový projev předsedy Evropské komise o stavu Unie další krok v debatách o novém uspořádání EU. V Bílé knize nabídla Evropská komise pět scénářů dalšího vývoje EU, které se v hrubých obrysech zabývaly prohlubováním integrace a mírou zapojení jednotlivých členských států. Komise dále pokračovala tematickou debatou o sociálním rozměru integrace, dopadech globalizace, Hospodářské a měnové unii, obranné politice a budoucnosti financí EU. Po Junckerově projevu bude následně otázka budoucnosti EU hlavním tématem prosincové Evropské rady.

Jaké jsou v této klíčové otázce zájmy ČR a jak by se měla postavit k debatě o Evropě více rychlostí, které dalo zvolení Emmanuela Macrona francouzským prezidentem novou dynamiku?

AMO pořádá společné sledování projevu o stavu Unie předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera, o kterém následně proběhne diskuze.

S úvodními příspěvky vystoupí:

  • Aleš Chmelař, státní tajemník pro evropské záležitosti, Úřad vlády ČR
  • Vít Beneš, výzkumný pracovník, Ústav mezinárodních vztahů

Vít Dostál také na debatě představí vybraná data z výzkumu Trendy visegrádských evropských politik.

Účast na debatě je možná pouze po předchozím pozvání.

DATUM A ČAS

středa, 13. září 2017

MÍSTO

Evropský dům

Jungmannova 24

Praha 1

Ukázat na mapě
POŘADATEL
AMO
PARTNEŘI
Zastoupení Evropské komise v ČR
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky