Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Asociace pro mezinárodní otázky uspořádala ve středu 4. listopadu společně s Polským institutem v Praze veřejnou debatu „Praha a Varšava – ruku v ruce?“ Na úvod vystoupil jeho excelence Jan Pastwa, velvyslanec Polské republiky v Praze, který vyzdvihnul důležitost vztahů mezi Českou republikou a Polskem, přičemž zdůraznil kromě politických i posilňující se hospodářské a kulturní vazby. V samotné debatě moderované analytikem AMO, Vítem Dostálem, vystoupili Janusz Onyszkiewicz, Eugeniusz Smolar, Piotr Maciej Kaczyński a Luboš Veselý.

Janusz Onyszkiewicz jako bývalý ministr obrany prohovořil především o významu česko-polské spolupráce při cestě do NATO, zatímco Eugeniusz Smolar z varšavského Centra pro mezinárodní vztahy, se zaměřil na aktuální výzvy, kterým oba státy – především v bezpečnostní oblasti – čelí. Piotr Kaczyński, který působí v respektovaném bruselském think-tanku Centrum pro evropská politická studia, mluvil především o bruselském pohledu na relace mezi Českou republikou a Polskem a o nedostatcích, které v této oblasti vidí. Luboš Veselý, zmocněnec ministra zahraničí pro česko-polské vztahy, se přiblížil účastníkům debaty aktivity Česko-polského fóra a poskytl český pohled na vztahy mezi Prahou a Varšavou.

POŘADATEL
AMO
PARTNEŘI
Polský institut v Praze
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: