Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) za podpory Mezinárodního visegrádského fondu a Ministerstva zahraničních věcí Nizozemského království mezinárodní letní školu ústní historie na Ukrajině.

Výzva k přihlášení - Ukrajina

Stáhnout

Výzva k přihlášení - Bělorusko

Stáhnout

Letní školy se zúčastní běloruští a ukrajinští učitelé a jako školitelé experti na ústní historii ze tří zemí visegrádské skupiny – z Česka, Slovenska a Polska.

Metoda ústní historie pomáhá studentům základních a středních škol historii prožívat a při kvalitní učitelské podpoře má velký potenciál rozvíjet jejich kritické myšlení, schopnost analýzy informací z různých zdrojů, zachování vědeckého odstupu, zároveň schopnost empatie a výrazně podporuje zájem o historii vlastní rodiny, komunity a společnosti.

Nápad na organizaci letní školy vznikl při realizaci dlouhodobého projektu AMO o ústní historii na Ukrajině (www.ustnayaistoriya.info). Akce se uskuteční v červenci 2018 v ukrajinských Karpatech, na programu jsou přednášky z teorie a metodologie, řada workshopů o metodice psaní školních projektů, způsobech vedení rozhovorů, opracování a archivaci materiálů nebo dodržování autorských práv. Výměna zkušeností v oblasti ústní historie se uskuteční také formou kulatého stolu v závěru letní školy.

Partnery letní školy jsou dále Ukrajinská asociace ústní historie a Mládežnické občanské sdružení „Historica“ z Běloruska, na Slovensku potom Univerzita Komenského v Bratislavě a Slovenská akademie věd a v Polsku Centrum „Paměť a budoucnost“.

DATUM A ČAS

8.-14. červenec 2018

MÍSTO

Yablunytsya, Ukrajina

Ukázat na mapě
POŘADATEL
AMO
PARTNEŘI
Mezinárodní visegrádský fond a Ministerstvo zahraničních věcí Nizozemského království
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: