Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

V4 Energy Think Tank Platform

V roce 2018 byla založena stálá platforma zaměřená na spolupráci think-tanků na poli energetiky. Jejím cílem je nejen posílení spolupráce think-tanků ze zemí Visegrádské skupiny, ale také podpora dialogu mezi akademickým sektorem a decision-makery.

Hlavním iniciátorem a koordinátorem platformy je maďarská nadace REKK (REKK Foundation for Regional Policy Co-operation in Energy and Infrastructure). Dalšími partnery jsou SFPA (Slovenská spoločnosť pre záhraničnú politiku), polský Instytut Jagielloński a AMO (Asociace pro mezinárodní otázky). Projekt je podpořen Mezinárodním visegrádským fondem.

Pilotním projektem platformy byl v roce 2018 výzkumný projekt „Beyond Gas – Energy Security Issues in the V4 after 2020“, jehož cílem bylo vypracovat úvodní hodnocení nového konceptu bezpečnosti dodávek a jeho aplikace na region V4 v období po roce 2020. Projekt se zaměřil na identifikaci a řešení problémů, kterým jednotlivé země V4 čelí v dlouhodobém horizontu, a to i nad rámec dodávek zemního plynu.