Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

„Svět se nezastaví kvůli tomu, že nemáme řádného ministra zahraničí“ Vít Dostál pro server Info.cz

Vít Dostál Vít Dostál / Ed. 3. 7. 2018
"Svět se nezastaví kvůli tomu, že nemáme řádného ministra zahraničí" Vít Dostál pro server Info.cz
FOTO: ČTK

"Neplatí, že přes léto se nic neděje. Kupříkladu proběhne v červenci summit NATO. Svět se prostě nezastaví kvůli tomu, že nemáme plnohodnotného ministra. Problém to rozhodně je." okomentoval absenci řádného ministra v čele resortu zahraničí Vít Dostál pro server Info.cz

Předseda ČSSD a ministr obrany Jan Hamáček se ve čtvrtek ráno ujal i řízení resortu zahraničních věcí. Původní nominant sociální demokracie na tento post Miroslav Poche bude působit jako politický tajemník. Po několika měsících vlády bez důvěry se Česko dostává do situace, kdy resort zahraničí nepovede „řádný“ ministr. Podle odborníků to zemi negativně ovlivní v několika aspektech. Ministerští protějšci z dalších zemí nebudou mít s kým jednat. Nestandardní aranžmá se dotkne i zahraničních návštěv. A posílí roli premiéra.

Situaci v resortu zahraničí kritizuje opozice. „Schizma na MZV poškozuje a bude poškozovat naše zájmy v zahraničí. Kdo vlastně vede naši zahraniční politiku? Suplující ministr Hamáček? Skrytý „ministr“ tajemník Poche? Nebo sám premiér? Neuvěřitelná situace,“ vyjádřil se předseda ODS Petr Fiala. Sociálnědemokratický poslanec Jan Chvojka kontroval, že během letních měsíců se v zahraniční politice stejně neděje příliš důležitých událostí. Odborníci ale s jeho názorem nesouhlasí.

Celý text najdete zde.

Tagy
Tagy
Česká republika 2140
česká zahraniční politika 914
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz