Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít
Pražský studentský summit

Regionální simulace

V rámci XXIII. ročníku Pražského studentského summitu na se podzim 2017 uskuteční série regionálních simulací jednání Rady bezpečnosti OSN.

Tyto jednodenní akce jsou určeny pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a žáky odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. V každém kraji se simulace zúčastní 30 – 45 žáků, kteří si tímto způsobem rozšíří své vědomosti o fungování mezinárodních organizací a o jejich roli v mezinárodním dění.

Chcete se zúčastnit? Stačí vybrat kraj a vyplnit formulář.

Přečtěte si základní informace!

Stáhnout

V dnešní době je mimořádně důležité vzdělávat o světových výzvách a problémech, které se v konečném důsledku týkají každého z nás. Pražský studentský summit proto na prahu 23. ročníku vzdělávacího projektu pro středoškoláky a vysokoškoláky otevírá brány i žákům základních škol.

Program akce

Všechny regionální simulace budou mít stejný průběh. Během dopolední části bude probíhat teoretické představení problematiky. Účastníci se interaktivní formou seznámí s fungováním mezinárodních organizací jako jsou OSN a NATO a s jejich významem v globálním dění. Zvláštní pozornost bude věnována činnosti Rady bezpečnosti OSN a její úloze při řešení mezinárodních sporů. Bude rovněž rozebrán jeden současný mezinárodní konflikt, který bude účastníkům srozumitelně vysvětlen tak, aby pochopili jeho základní příčiny a porozuměli úloze klíčových aktérů. Tato teoretická průprava bude částečně probíhat hromadně, částečně v menších skupinách.

Během odpolední části budou účastníci rozděleni do dvou skupin po patnácti a proběhnou dvě paralelní simulovaná jednání Rady bezpečnosti OSN. Předmětem jednání bude právě onen mezinárodní konflikt, který byl představen v dopolední části. Účastníci se vžijí do role zástupců reálných světových zemí a budou se snažit dospět k řešení problému.

Rekapitulace předchozího ročníku

Stáhnout

Výsledky simulace a zpětná vazba

Po skončení simulace bude jednání účastníků srovnáno s výsledky jednání, kterého dosáhly reálné země. Také bude každému účastníkovi předána individuální zpětná vazba a předán účastnický diplom. Na závěr budou vybrání z každého patnáctičlenného jednání tři nejlepší účastníci.

Pro více informací nás kontaktujte na e-mailové adrese regiony@amo.cz.

Dokumenty ke stažení