Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Nepřehlédněte:

Nabídka pro studenty: Přihlaste se do přípravného týmu Pražského studentského summitu.

Pražský studentský summit

Modely

Pražský studentský summit sestává ze 4 modelů: středoškolských Modelů OSN a NATO, dále pak vysokoškolských Modelů EU a z připravovaného mezinárodního Modelu OBSE. Průnik mezi středoškolskou a vysokoškolskou sférou pak představují vysokoškolské pozice v některých orgánech v rámci Modelu OSN, kde starší studenti zastupují zájmy různých poradních orgánů či světových institucí jako Světová banka.

Prazsky studentsky summit dotazy

Model OSN

Model OSN je na Pražském studentském summitu největší. Nabízí všem středoškolským studentům možnost zastupovat  členský stát OSN v jednom ze simulovaných orgánů. Ten si vyberou podle toho, která agenda je zajímá nejvíce.

Model NATO

Model NATO je otevřen všem studentům středních škol, ze kterých v Severoatlantické radě zasedne 28 vybraných. Jednacím jazykem je výhradně angličtina a tedy účast doporučujeme všem zájemcům nejen o bezpečnostní tématiku, ale i o rozvoj angličtiny. Jste-li připraveni jednat o otázkách klíčových pro udržení míru a zároveň dělat kompromisy, které jsou nezbytné k dosažení jednomyslnosti, pak je Model NATO tím pravým.

Model EU

V Modelu Evropské unie je simulováno jednání Rady EU nad aktuálními otázkami, které se v reálné Unii řeší. Model je určen výhradně studentům vysokých škol a jeho jednacím jazykem je čeština.

Model OBSE

Novinkou XXII. ročníku je simulace jednání Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Po úspěchu mezinárodních modelů jednání Visegrádské skupiny v předchozích letech bude i letos na závěrečné konferenci jednat více než 30 zahraničních studentů o současných bezpečnostních hrozbách v Evropě.

Mladí lidé tvořící Pražský studentský summit jsou vzácným a nadějným motorem pohánějící společnost k větší důvěře a dobru. Je úžasné vidět aktivní a nadšené studenty, kteří se staví k problémům čelem, transparentně, zodpovědně a s vyváženou pokorou a odvahou.

Eliška Hašková Coolidge