Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Nepřehlédněte:

Nabídka pro studenty: Přihlaste se do přípravného týmu Pražského studentského summitu.

Nejčtenější

Leden 2017

Nabízíme přehled 5 nejčtenějších analytických příspěvků na našem webu za uplynulý měsíc:

19. ledna 2017 | briefing paper

Briefing paper Zuzany Lizcové prostřednictvím grafů poukazuje na některé aspekty českého a německého vývoje v posledních dvaceti letech, jako je zahraniční obchod, podíl cizinců na celkové populaci či důvěra v instituce EU, a dává je do kontextu.


20. ledna 2017 | briefing paper

Briefing paper Michala Thima se zabývá vývojem a formami regulace čínského internetu a změnami, ke kterým dochází po nástupu Si Ťin-pchinga na post předsedy KS Číny a prezidenta ČLR.


2. prosince 2016 | policy paper

Pavel Havlíček a Lyudmyla Tysyachna se ve svém policy paperu zamýšlí nad tím, jak se v posledních letech proměňovala česká východoevropská politika, a hodnotí její dopady například v bezpečnostní nebo ekonomické oblasti. Autoři také přicházejí s řadou doporučení pro pozici České republiky v otázkách, které se tohoto regionu týkají.


2. ledna 2017 | briefing paper

Výbor pro obranu by měl být principiálně nezávislým arbitrem, jehož hlavním cílem je nadresortní pohled na zabezpečení obranyschopnosti ČR. Briefing paper Jakuba Kufčáka hodnotí plnění této role a zamýšlí se nad možnostmi jejího dalšího posilování.


  1. dubna 2016 | kniha

Analytici AMO zhodnotili v 10. vydání své výroční publikace českou zahraniční politiku v roce 2015 známkou 3+. Tématem, které se prolínalo napříč zahraničněpolitickou agendou, byla uprchlická krize. Analytici kritizují jak postoj prezidenta Zemana, tak i  rétoriku některých vládních představitelů, která se přelila do paušální kritiky evropské integrace.