Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Nejčtenější

Květen 2017

Nabízíme přehled 5 nejčtenějších analytických příspěvků na našem webu za uplynulý měsíc:

27. dubna 2017 | briefing paper

Téma radikalizace je v posledních letech jedním z nejskloňovanějších. Většinou je vyslovováno ve spojení s islámem, ruku v ruce s obratem tzv. „radikalizace islámu“ a s představou, že muslimové jako takoví mají tendenci se radikalizovat a že muslimská migrace je faktorem radikalizace. Tématu se ve svém briefing paperu věnuje i Zora Hesová.


31. března 2017 | blog

Rok po návštěvě prezidenta Si Ťin-pchinga v Česku se žádná smršť čínských investic v Česku nekoná. Výše čínského kapitálu v českých společnostech se od března minulého roku snížila o 198 milionů korun na částku 5,5 miliardy, píše v AMO blogu Jan Blinka. Pro koho je prezidentova politika vůči Číně výhodná?


30. května 2017 | proslov

„Ačkoli je naším trvalým cílem další rozvoj, posilování dobrého jména, zvyšování kvality i s tím související úspěšnější fundraising, největším úkolem do příštích let bude udržet vše, čeho jsme už dosáhli, a zachování si vlastní tváře ve veřejném prostoru,“  řekla u příležitosti oslav 20 let AMO, kterou AMO oslavila 18. 5. 2017, Vlaďka Votavová.


18. března 2016 | článek

Kdo jsou hlavními aktéry ve sporu o Jihočínské moře a jakou roli v něm hrajou přírodní zdroje i křivdy minulosti, vysvětluje v článku pro Dotyk Michal Thim.


9. prosince 2003| článek

Immanuel Kant ve svém útlém spise K věčnému míru přichází se zcela novým pohledem na uspořádání vztahů především mezi národy. Nenavrhuje jako mnoho jeho předchůdců nějaké ideální státní zřízení, ani nehodnotí prospěšnost nebo naopak zavrženíhodnost nějaké formy vlády. Tématu se věnuje článek Terezy Novotné.