Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Nejčtenější

Duben 2018

Nabízíme přehled 5 nejčtenějších analytických příspěvků na našem webu za uplynulý měsíc:

16. dubna 2018 | policy paper

První policy paper ChinfluenCE shrnuje výsledky mediální analýzy, která zkoumala obraz Číny v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Policy paper kromě výsledků výzkumu přináší také řadu doporučení pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, z nichž mnohá jsou aplikovatelná i pro další evropské země. Mezinárodní projekt ChinfluenCE je realizován za laskavé podpory National Endowment for Democracy (NED).


17. dubna 2017 | research paper

Nová koncepce továrny budocnosti 4.0 byla poprvé představena již v roce 2011 na veletrhu v Hannoveru. Slibuje nový způsob výroby, který bude flexibilní, efektivní a připravený na masovou výrobu individuálních výrobků, a to s menšími nároky na lidskou pracovní sílu. Research paper byl publikován v rámci projektu „Digital New Deal“, který byl laskavě podpořen Mezinárodním visegrádským fondem a “Digital New Deal and Future of the Open Society in Central Europe”, za laskavé podpory Friedrich Naumann Stiftung. Projekt Digital New Deal je realizován ve spolupráci s Free Market Foundation (Maďarsko), Industrial Foundation (Polsko) a F. A. Hayek Foundation (Slovensko).


21. listopadu 2017 | policy paper

„Míra pozornosti věnovaná Rusku jakožto potenciálně perspektivnímu ekonomickému partnerovi neodpovídá jeho současné síle a postavení na mezinárodní scéně,“ píše ve svém policy paperu Alžběta Chmelařová. Ten má sloužit k otevření širší diskuse o formulaci nové strategie České republiky vůči Ruské federaci. Jeho cílem je střízlivě zhodnotit reálný přínos obchodní a politické spolupráce a na tomto základě přispět k posunu české politické debaty ohledně Ruska. Klade si otázku, nakolik je potřeba česko-ruské partnerství za stávající situace prohlubovat, přičemž se soustředí zejména na ekonomické vztahy a jejich politické přesahy.


23. března 2018 | doporučení

AMO ve spolupráci s Úřadem vlády ČR pořádala Národní konvent o EU na téma budoucnosti evropské azylové a migrační politiky. Národní konvent o EU zveřejnil doporučení z tohoto proběhlého kulatého stolu. Kompletní znění doporučení včetně podkladového dokumentu, které AMO zpracovala jako odborný garant setkání naleznete na stránkách Národního konventu o EU.


22. října 2014 | článek

Zora Hesová shrnovala výsledky Arabského jara. Přečtěte si, jaké byly její závěry před čtyřmi lety.