Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Hledáme do týmu FINANČNÍHO ASISTENTA / ASISTENTKU

Vzdělávací projekty o NATO

Od roku 2018 pracujeme na podpoře vzdělávaní mladé generace v oblasti bezpečnosti a znalostí o Severoatlantické alianci (NATO). Vzdělávací projekty se zaměřují na dvě oblasti:

Platforma pro studenty

Hlavním cílem našich projektů je zapojit aktivní studenty do debaty a uvažování o české bezpečnostní politice, fungování Severoatlantické aliance a dalším působení České republiky v ní. Projekty by měly ukázat, co si mladá generace spojuje s NATO, jaké hodnoty a činnosti jsou pro ně v tomto ohledu klíčové a jak vnímají české členství v NATO ve svém životě. Zároveň chce AMO v rámci vzdělávacích projektů utvořit platformu, kde získají mladí lidé možnost své názory sdílet s odborníky a osobami, které se aktivně podílejí na směřování české zahraniční a bezpečnostní politiky.

Vzdělávání pedagogů

Velký vliv na mladou generaci mají pedagogové, kteří se studenty v rámci svých předmětů často diskutují také současná témata. Proto je potřeba, aby měli možnost získat co nejširší množství informací, jak tato témata uchopit a jak ve studentech podpořit zájem o současné dění i aktivní zapojení do společenské diskuze. AMO se v rámci svých projektů snaží ve spolupráci se středoškolskými pedagogy zlepšit informovanost o NATO mezi mladou generací. Cílem je ukázat pedagogům nové možnosti, jak učit o NATO a jeho významu pro Českou republiku jak v otázce bezpečnosti, tak z pohledu hodnot, které členské státy sdílejí.

V rámci projektů AMO mimo jiné pořádá vzdělávací semináře pro pedagogy z celé České republiky, tvoří vzdělávací materiály pro potřeby učitelů i studentů a organizuje studentský bezpečnostní barcamp a studentské soutěže.

Naše projekty probíhají díky laskavé podpoře Odboru veřejné diplomacie NATO a Velvyslanectví USA v České republice.