Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Model OBSE

 

Ve dnech 18.-19. května 2017 se v Praze uskutečnily OBSE Security Days, během kterých proběhla simulace pro středoškolské a vysokoškolské studenty. Účastníci měli možnost poznat reálné jednání Organizace pro bezpečnost a spolupráce v Evropě a během něj se setkat s generálním tajemníkem OBSE.

Čtvrteční program

Stáhnout

Páteční program

Stáhnout

Ve čtvrtek 18. května proběhlo setkání s hosty a odborné přednášky. Následovala diplomatické jednání studentů zastupujících členské státy OBSE, kde se studenti zaměřili především na problematiku informační války, propagandy a boje s ní. Cílem bylo přijít s efektivním řešením, jak se informační válce bránit. V týž den se účastníci setkali s představiteli OBSE během večerní recepce. Následující den zhlédli reálné jednání OBSE v prostorách Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Factsheet k tématu informační války

Stáhnout

Jednací řád Modelu OBSE

Stáhnout

Hlavními partnery celé akce jsou Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v České republice a Dokumentační středisko OSCE v Praze.