Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Hledáme do týmu FINANČNÍHO ASISTENTA / ASISTENTKU

Úřad OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC)

Simulovaný Úřad OSN pro drogy a kriminalitu nabízí účastníkům unikátní možnost nahlédnout do zákulisí boje s mezinárodním zločinem a drogami. Program jeho jednání bude skutečně pestrý; témata sahají od kybernetické bezpečnosti až k boji s piráty u afrických břehů. To umožňuje doširoka rozkročená působnost Úřadu, kterou jeho simulace na Summitu věrně zprostředkovává. Účastníkům se tak naskytne komplexní pohled na bezpečnostní, ekonomické či kybernetické aspekty mezinárodního zločinu.

Skutečný Úřad byl založen v roce 1997 ve Vídni, kde sídli dodnes. Pokud si říkáte, že je zvláštní simulovat úřad, máte pravdu. Jeho agendu totiž určují dva řídící orgány – Komise OSN pro prevenci kriminality a trestní spravedlnost (CCPCJ) a Komise OSN pro narkotika (CND). Právě činnost těchto dvou komisí bude obsahem premiérové simulace UNODC v rámci právě začínajícího ročníku.

Pro jednání jsme vybrali čtyři body agendy, která aktuálně hýbou mezinárodním děním a poskytují velký prostor pro diplomatická jednání. Kybernetická kriminalita je aktuálním tématem, které staví nové výzvy před mezinárodní společenství a nutí delegáty hledat nová bezpečnostní řešení. Menšími problémy nejsou ani mezinárodní obchod s drogami, mezinárodní pirátství a praní špinavých peněz.

TÝM UNODC

Předsednictvo Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu

BODY AGENDY

KE STAŽENÍ

KONTAKT

unodc@amo.cz