Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Rada pro lidská práva (HRC)

Rada pro lidská práva je hlavním představitelem OSN v oblasti lidských práv. Jejím úkolem je prosazovat a chránit lidská práva po celém světě. Kontroluje úroveň ochrany lidských práv, bojuje za jejich dodržování a vytváří nové standardy v lidskoprávní oblasti. Pro svou kontrolní činnost disponuje několika nástroji. Mimo jiné jde o zvláštní zpravodaje, kteří sbírají informace o stavu lidských práv v jednotlivých zemích. Ty jsou pak použity při tvorbě doporučujících rezolucí, kterými Rada urguje státy k řešení problémů, i při Univerzální periodické revizi, během které dochází ke kontrole dodržování lidských práv po celém světě.

HRC

Rada pro lidská práva na Pražském studentském summitu nabízí jedinečnou kombinaci odbornosti i srozumitelnosti. Poskytuje velké množství nových informací o lidských právech a zároveň je představuje v uchopitelné podobě. Řeší totiž problémy, které se přímo týkají každého z nás. Nabízí také možnost seberozvoje skrze aktivity na překonání ostychu a využití svého potenciálu, mimo jiné v oblasti rétoriky, kreativity, komunikace s lidmi či improvizace. Navíc je Rada známa svou přátelskou atmosférou a dobrým kolektivem.

Letos budou rozebírány tři rozmanité body agendy. V prvé řadě půjde o otázku trestu smrti (aneb víte, že ještě někde můžete skončit na šibenici?), dalším tématem bude problematika nadnárodních obchodních společností a lidských práv, která zodpoví otázku, jestli taková korporace jako Coca-Cola musí dodržovat lidská práva. Posledním bodem bude téma LGBTIQ, tedy otázka lidských práv sexuálních a genderových menšin. Navíc si delegáti budou moci vyzkoušet „grilovat“ jeden stát během Univerzální periodické revize.

TÝM HRC

Předsednictvo Rady pro lidská práva

BODY AGENDY

DOKUMENTY KE STAŽENÍ

KONTAKT

hrc@amo.cz