Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Hledáme do týmu FINANČNÍHO ASISTENTA / ASISTENTKU

Hospodářská a sociální rada (ECOSOC)

Hospodářská a sociální rada neboli ECOSOC je jedním z šesti hlavních orgánů OSN, zabývá se celou řadou ekonomických a společenských témat, také koordinuje práci celé řady agentur a organizací systému OSN a řeší problémy spojené s agendou udržitelného rozvoje a hlavním fórem OSN v této oblasti. ECOSOC se skládá ze zástupců 54 států volených na tři roky Valným shromážděním OSN, přičemž každý rok se obmění třetina jeho členů. V následujícím roce bude ECOSOC předsedat Česká republika.

Na Pražském studentském summitu simulujeme jednání ECOSOC v rámci Modelu OSN. V simulovaném ECOSOC se budeme snažit o udržení důležitých vlastností jeho reálného předobrazu – pokusíme se zachovat konsenzuální a odborný charakter jednání a také jeho tematickou pestrost. Agenda pro nadcházející ročník vychází z Cílů udržitelného rozvoje, budeme se věnovat udržitelé urbanizaci, udržitelné energetice a dobrému vládnutí pro rozvoj. Během přípravné části však nebudeme pouze hledat řešení palčivých mezinárodních problémů, zaměříme se na zlepšení schopností účastníků v oblastech rétoriky, argumentace, kritického myšlení či práce s informacemi. Pro to, abyste v ECOSOC zazářili, nepotřebujete mít ohromující znalosti ekonomie či řečnit jako Cicero, stačí mít základní přehled o světovém dění, chuť učit se novým věcem a zájem vstřebávat větší množství odborných informací.

TÝM ECOSOC

Předsednictvo Hospodářské a sociální rady

BODY AGENDY

KE STAŽENÍ

KONTAKT

ecosoc@amo.cz