Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Model EU

Evropská unie je integračním uskupením, které ovlivňuje náš každodenní život mnohem více než jakákoliv jiná mezinárodní organizace. V neklidné době, kdy se EU musí potýkat s migrační krizí, porušováním evropských hodnot v Polsku nebo s připravovaným odchodem Spojeného království, je proto určitě dobré věnovat dění v této organizaci odpovídající pozornost.

16673208938_1114e93e30_h

Na Summitu

Model EU na Pražském studentském summitu je určen pro vysokoškolské studenty, čemuž také odpovídá skladba programu. Během pěti přípravných setkání si účastníci nejen prohloubí své znalosti o fungování EU a o jednotlivých bodech agendy, ale budou se soustředit zejména na rozvoj svých schopností a dovedností využitelných na závěrečné konferenci.

Témata jednání

Orgánem simulovaným na Pražském studentském summitu je Rada EU. Každý z účastníků se tak přemění na jednoho z 28 ministrů a vyzkouší si, jak těžké může být najít shodu se zástupci jiných států majících často přesně protikladné zájmy. Model EU je specifický tím, že zahrnuje celou škálu témat. Během XXIII. ročníku tak budou delegáti střídat role různých ministrů a hledat cestu ke společné evropské obraně, ale i k efektivnějšímu penzijnímu spoření. Každý z ministrů navíc bude mít šanci navrhnout Komisi předložení jiného legislativního dokumentu.

TÝM EU

Předsednictvo Modelu Evropské unie

BODY AGENDY

KE STAŽENÍ

KONTAKT

eu@amo.cz