Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Modely

Pražský studentský summit sestává ze tří modelů: středoškolských Modelů OSN a NATO, dále pak vysokoškolského Modelu EU. Průnik mezi středoškolskou a vysokoškolskou sférou pak představují vysokoškolské pozice v některých orgánech v rámci Modelu OSN, kde starší studenti zastupují zájmy různých poradních orgánů či světových institucí jako Světová banka. V rámci XXIII. ročníku proběhne rovněž jarní simulace OBSE a letní mezinárodní model V4+. V podzimní části pak proběhne série regionálních simulací v městech napříč Českou republikou.

Prazsky studentsky summit dotazy

Model OSN

Model OSN je na Pražském studentském summitu největší. Nabízí všem středoškolským studentům možnost zastupovat členský stát OSN v jednom ze simulovaných orgánů. Ten si vyberou podle toho, která agenda je zajímá nejvíce.

Model NATO

Model NATO je otevřen všem studentům středních škol, ze kterých v Severoatlantické radě zasedne 29 vybraných. Jednacím jazykem je výhradně angličtina a tedy účast doporučujeme všem zájemcům nejen o bezpečnostní tématiku, ale i o rozvoj angličtiny. Jste-li připraveni jednat o otázkách klíčových pro udržení míru a zároveň dělat kompromisy, které jsou nezbytné k dosažení jednomyslnosti, pak je Model NATO tím pravým.

Model EU

V Modelu Evropské unie je simulováno jednání Rady EU nad aktuálními otázkami, které se v reálné Unii řeší. Model je určen výhradně studentům vysokých škol a jeho jednacím jazykem je čeština.

Mladí lidé tvořící Pražský studentský summit jsou vzácným a nadějným motorem pohánějící společnost k větší důvěře a dobru. Je úžasné vidět aktivní a nadšené studenty, kteří se staví k problémům čelem, transparentně, zodpovědně a s vyváženou pokorou a odvahou.

Eliška Hašková Coolidge