Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Pracovní nabídka: Projektový manažer/projektová manažerka Klimatického týmu

Mayové se kvůli brexitu drolí vláda

Kryštof Kruliš Kryštof Kruliš / Ed. 19. 11. 2018
Mayové se kvůli brexitu drolí vláda
foto LONDON NEWS PICTURES

Zveřejnění návrhu dohody mezi Velkou Británií a Evropsku unií, která má upřesnit vzájemné vztahy po chystaném brexitu, způsobilo v Londýně zemětřesení. Odchod z kabinetu premiérky Theresy Mayové oznámil ministr pro brexit Dominic Raab, jeho rozhodnutí následovala také Esther McVeyová, jež měla na starosti rezort práce. Rezignaci oznámil také Shailesh Vara, který z postu státního tajemníka zastupoval zájmy Severního Irska.

Analytik Asociace pro mezinárodní otázky Kryštof Kruliš pro deník E15 uvedl, že Raabův odchod z postu ministra pro brexit dokazuje, že hlavní roli ve vyjednávání odchodu z Evropské unie měla stále ministerská předsedkyně. „Demonstruje to rozpolcenost britského politického spektra, zároveň jde o nelichotivou vizitku Theresy Mayové,“ dodává Kruliš, podle kterého je téměř nemožné, aby dohoda prošla dolní komorou britského parlamentu. Proti ní se totiž ohradili severoirští unionisté, o které se vláda Mayové opírala. V tomto případě by pak příští rok Británie odešla z unie bez vzájemné dohody.

Původní vydání: Mayové se kvůli brexitu drolí vláda

Přejít
Tagy
Tagy
Spojené království 570
brexit 433
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz