Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidej se k nám: AMO hledá zájemce a zájemkyně o stáž!

Experti o vztazích EU k Asii

Alice Rezková / Ed. 27. 11. 2015

V souvislosti s květnovou návštěvou Federicy Mogheriniové s Jižní Koreji a v Číně jsme se zeptali odborníků, jak její cestu hodnotí.

Považujete asijské turné Federicy Mogheriniové za důležité a významem přesahující zdvořilostní návštěvu? Pokud ano, co konkrétního Vám přijde pro rozvoj vztahů EU-Asie podstatné?

Alice Rezková, Asociace pro mezinárodní otázky

Asijská návštěva Federicy Mogheriniové měla význam zejména z pohledu Číny. Od loňského podzimu se Brusel věnoval zejména evropskému sousedství a tato cesta měla ujistit Čínu, že je vzájemné spolupráci věnována pozornost a patří mezi evropské priority. Čína by si také přála větší pokroky v případě společné investiční dohody, ale následující rok se EU bude soustředit primárně na TTIP. Z tohoto pohledu se Čína může cítit trochu „odstrčená“, což zaznívalo z řad mnoha bruselských odborníků na Asii. Cesta Federicy Mogheriniové tak byla pro obě strany možnost, jak komunikovat vzájemné priority před summitem EU-Čína.

Původní vydání: Experti o vztazích EU k Asii

Přejít
Tagy
Tagy
Asie 573
Evropa 3034
Evropská unie 1926
Čína 694
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz