Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Expert: Johnson by při jednání s EU překážel. Roky v ústraní ho posílí

Kryštof Kruliš Kryštof Kruliš / Ed. 18. 7. 2016
Expert: Johnson by při jednání s EU překážel. Roky v ústraní ho posílí
foto REUTERS

Někdejší starosta Londýna a hlavní tvář kampaně za brexit Boris Johnson se nebude ucházet o titul premiéra Velké Británie. Podle Kryštofa Kruliše je to logická strategie. Jednání o vystoupení z EU povede serióznější kandidát a Johnson se v pozadí připraví na volby. Ať už předčasné, nebo až řádné.

Dosud největší favorit na post britského premiéra Boris Johnson oznámil, že se o funkci ucházet nebude. Překvapilo vás to?

Kandidaturu už ohlásil Michael Gove, takže to oznámení dává smysl a je menším překvapením. Kdyby přišlo ještě před tím, určitě by to byl nečekaný tah. Ale za této situace mi to přijde jako svým způsobem logická strategie – je otázkou, zda koordinovaná nebo ne.

Oba vystupovali jako velké osobnosti tábora za odchod z EU, utkali by se tedy o podobné hlasy. Což by mohlo posílit alternativní kandidáty, zejména Theresu Mayovou. Michael Gove zároveň z tuhé kampaně před referendem vyšel určitě jako ten serióznější hlas, který neříkal nic nesmyslného.

Celý rozhovor si přečtěte na stránkách iDnes.cz.

 

Původní vydání: Expert: Johnson by při jednání s EU překážel. Roky v ústraní ho posílí

Přejít
Tagy
Tagy
Evropská unie 1888
Spojené království 569
brexit 432
volby 1182
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz