Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Pracovní nabídka: Projektový manažer/projektová manažerka Klimatického týmu

Ve čtvrtek 25. září 2014 se uskutečnil kulatý stůl a praktický seminář pro vyučující a studenty sociální pedagogiky na Univerzitě Tarase Ševčenka v Kyjevě.

Díky kulatému stolu došlo k výměně zkušenosti s výukou sociální pedagogiky mezi pracovníky Kabinetu multikulturní výchovy Masarykovy univerzity v Brně a jejich kolegy z Katedry sociální pedagogiky Psychologické fakulty Univerzity Tarase Ševčenka.

Po kulatém stole následoval krátký exkurz k výuce sociální pedagogiky v České republice a následně workshop pro studenty prvního až třetího ročníku Katedry sociální pedagogiky pod vedením Evy Muroňové. Jeho cílem bylo představení metod vedoucích ke zlepšení klimatu ve škole, studenti se také vžili do různých rolí v rámci praktického cvičení k využití metod „drama“ a „forum teater“ v multikulturním vzdělávání a školní praxi.

Vzhledem k velkému zájmu vyučujících i studentů bude na tento seminář navázáno dalšími workshopy v listopadu 2014 v Brně, které by měly studentům pomoci osvojit si celé spektrum dovedností nezbytných pro využití těchto metod v práci s dětmi.

Studenti budou mít následně možnost získané poznatky uplatnit v praxi při realizaci minigrantů zaměřených na pomoc s integrací migrantů z východní Ukrajiny.

MÍSTO

Kyjev, Ukrajina

Ukázat na mapě
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz