Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Pracovní nabídka: Naše čínské projekty hledají posilu!

Účastníme se projektu, který pomůže lépe komunikovat evropskou integraci v zemích EaP

AMO AMO / Ed. 21. 4. 2017
Účastníme se projektu, který pomůže lépe komunikovat evropskou integraci v zemích EaP
foto EU

AMO spolurealizuje projekt, ve kterém země visegrádské skupiny zprostředkují Moldavsku, Gruzii a Ukrajině své zkušenosti s komunikací politických, ekonomických a sociálních aspektů evropské integrace široké veřejnosti.

Projekt V4 Supporting Communication Strategy of Moldova, Georgia and Ukraine on implementing AA and DCFTA, jehož nositelem je Foreign Policy Association in Moldova, je podpořen Mezinárodním visegrádským fondem.

Moldavsko, Gruzie a Ukrajina podpesaly v roce 2014 asociační dohodu (AA) včetně prohloubené a komplexní zóny volného obchodu (DCFTA). Během následné implementace se však tyto země Východního partnerství (EaP) potýkají s řadou problémů. V regionu, který je silně ovlivněn konfliktem na Ukrajině a ruskou propagandou, mají politické elity problémy dostatečně vysvětlit široké veřejnosti proces evropské integrace, a zamezit tak jejich obavám.

Odborníci z think-tanků zemí visegrádské čtyřky a EaP proto v rámci výše zmíněného projektu pracují na komplexním textu obsahujícím doporučení týkajících se komunikace složitých témat spojených s evropskou integrací. Ta jsou založena na zkušenostech zemí V4. Představení závěrečného paperu by mělo proběhnout v listopadu.

Tagy
Tagy
Evropa 3026
Polsko 679
Rusko 1008
Slovensko 179
Ukrajina 843
Visegrádská skupina 434
Východní partnerství 203
ukrajinská krize 458
Česká republika 2306
česká evropská politika 600
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz