Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidej se k nám: AMO hledá zájemce a zájemkyně o stáž!

Digital New Deal: Researching V4’s Strategies for Society 4.0

Kryštof Kruliš Kryštof Kruliš / Ed. 7. 8. 2018
Digital New Deal: Researching V4’s Strategies for Society 4.0

Nová koncepce továrny budocnosti 4.0 byla poprvé představena již v roce 2011 na veletrhu v Hannoveru. Slibuje nový způsob výroby, který bude flexibilní, efektivní a připravený na masovou výrobu individuálních výrobků, a to s menšími nároky na lidskou pracovní sílu.

Hospodářská konvergence zemí V4 vůči průměru EU (HDP na obyvatele a přidanou hodnotu) je stále úsilím na několik desetiletí. Během nich bude hospodářské a sociální prostředí silně ovlivněno novými technologiemi, včetně internetu věcí, automatizací a robotizací, umělou inteligencí a strojním učením, autonomními automobily a drony, blockchainy a celou řadou nových možností, a v běžném životě využívat internetu pro ekonomické transakce.

Úvodní výzkumný dokument projektu Digital New Deal for V4 se skládá ze čtyř zpráv zemí s analýzami SWOT, které identifikují silné stránky, slabé stránky, příležitosti a hrozby pro Maďarsko, Polsko, Slovenskou republiku a Českou republiku v kontextu jejich transformace na průmysl / společnost 4.0 .

Research paper byl publikován v rámci projektu „Digital New Deal“, který byl laskavě podpořen Mezinárodním visegrádským fondem, a “Digital New Deal and Future of the Open Society in Central Europe”, za laskavé podpory Friedrich Naumann Stiftung. Projekt je realizován ve spolupráci s Free Market Foundation (Maďarsko), Liberté! Foundation (Polsko) a F. A. Hayek Foundation (Slovensko).

RESEARCH PAPER Ke stažení

Digital New Deal: Researching V4’s Strategies for Society 4.0
Kryštof Kruliš, Máté Hajba, Martin Reguli, Marcin Frenkel Stáhnout
Tagy
Tagy
Maďarsko 169
Polsko 683
Slovensko 179
Visegrádská skupina 434
digitální agenda 42
Česká republika 2307
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz