Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Vysokoškolský kurz Sociální komunikace

AMO AMO / Ed. 6. 8. 2017

Na Filologické fakultě Univerzity Tarase Ševčenka v Kyjevě byl v zimním semestru 2014 zahájen pilotní projekt Sociální komunikace, který si studenti filologie mohou zvolit jako nepovinný předmět.

Cílem projektu je spolupráce mezi akademiky, neziskovými organizacemi a studenty v oblasti doučování dětí ze znevýhodněného prostředí. Projekt, který umožní studentům získat zkušenosti s výukou v prostředí rodiny, jim pomůže porozumět specifickým potřebám dětí a rozvíjet pedagogické dovednosti. Zároveň se jedná o vynikající případ propojení akademické a neziskové sféry při realizaci veřejně prospěšných aktivit.

Projekt Sociální komunikace byl inspirován projektem Aktivního doučování, který se realizuje na Masarykově univerzitě v Brně již od roku 2002 a který každoročně umožňuje získat desítkám studentů napříč různými fakultami tuto unikátní zkušenost.

Úvodní myšlenka projektu byla podrobně diskutována při setkání prorektora Ševčenkovy univerzity V. Bugrova a prorektorky Masarykovy univerzity prof. RNDr. Ivany Černé, CSc. v únoru 2014.

Projekt byl zahájen společným seminářem ukrajinských a českých expertů pro studenty. Celkem se ho zúčastnilo 9 studentů, 3 NNO a škola č. 112. V případě, že se tento projekt osvědčí, předmět Sociální komunikace si získá své místo v nabídce nepovinných předmětů Ševčenkovy univerzity.

Tagy
Tagy
vzdělávání 377
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz