Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Pracovní nabídka: Projektový manažer/projektová manažerka Klimatického týmu

Dne 26. října 2015 se na kyjevské Univerzitě Tarase Ševčenka uskutečnil kulatý stůl, během kterého byli účastníci seznámeni s výsledky projektu zaměřeného na doučování dětí ze sociálně znevýhodněných skupin.

Pilotní projekt byl zahájen v loňském akademickém roce na Filologické fakultě Univerzity Tarase Ševčenka a osvědčil se natolik, že se stal součástí povinného vzdělávacího programu. Aktivní doučování umožňuje studentům získat zkušenosti s individuální výukou, získat potřebnou pedagogickou praxi a zároveň lépe porozumět sociálnímu prostředí jejich žáků.

Na úvod vystoupila koordinátorka projektu Galyna Usatěnko, která jej představila. Následně pohovořila pedagožka Lenka Gulová o projektu Aktivního doučování, který je již řadu let implementován na Masarykově univerzitě a prošlo jím několik tisíc studentů. Do projektu byly zapojeny rovněž neziskové organizace, za které na kulatém stole vystoupil představitel z dobročinné nadace Aspern, která bude hlavním partnerem Ševčenkovy univerzity v dalších letech. Následovaly prezentace tří studentek, které vyzdvihly přínos této praxe pro jejich další pedagogickou činnost.

DATUM A ČAS

pondělí, 26. 10. 2015

13:00 – 15:30

MÍSTO

Kyjev, Ukrajina

Ukázat na mapě
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz