Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

V roce 2015 proběhlo na Ukrajině celkem 6 seminářů věnovaných problematice multikulturní výchovy doplněné o workshopy z dramatické výchovy.  Ukrajinští  pedagogové a studenti sociální pedagogiky si tak mohli vyzkoušet představené metody na vlastní kůži.

Semináře vedly doc. Lenka Gulová a MgA. Lenka Remsová, Ph.D. a studentky postgraduálního studia Markéta Sedláková a Veronika Nýdrlová z Katedry sociální pedagogiky Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Kyjev (12. – 14. 5. 2015)

První seminář v měl za cíl uvést skupinu učitelů základních a středních škol Kyjeva a Kyjevské oblasti do problematiky multikulturního vzdělávání, které nabývá vzhledem k nárůstu interní migrace na Ukrajině stále většího významu.

Druhý seminář byl určen studentům Katedry sociální pedagogiky Psychologické fakulty Univerzity Tarase Ševčenka v Kyjevě. Na výklad českých expertů navázali prezentacemi projektů studenti zmíněné univerzity, kteří v minulém roce absolvovali intenzivní týdenní přípravu na Masarykově univerzitě v Brně a na základě získaných poznatků na Ukrajině implementovali vlastní projekty zaměřené na práci s mládeží.

Třetí ze seminářů byl úvodem do vzdělávacího bloku pro skupinu pedagogů, kteří se problematice využití dramatické výchovy v multikulturním vzdělávání chtějí věnovat hlouběji.  Na tento seminář naváží další tři semináře, které budou doplněny o samostatné aktivity účastníků, kteří budou osvojené poznatky aplikovat do praxe ve svých třídách a následně ve skupinách prezentovat a diskutovat s českými lektory.

Kyjev a Lvov (6. – 9. 10. 2015)

Ve Lvově a Kyjevě byly realizovány dva úvodní celodenní semináře zaměřené na problematiku využití dramatické výchovy v multikulturním vzdělávání, které byly určeny pro učitele humanitních disciplín a pedagogy volného času. Čeští přednášející seznámili účastníky se základními pojmy a metodami prostřednictvím interaktivních workshopů. Zároveň jim poskytli dostatek materiálů, aby měli možnost vybrané metody vyzkoušet se svými žáky v rámci výuky.

V Kyjevě byl dále realizován celodenní workshop pro mírně pokročilé učitele v rámci připraveného dvouletého vzdělávacího modulu, který systematicky seznamuje učitele s metodikou divadla utlačovaných a možnostmi jeho využití v pedagogické praxi, který navázal na dřívější semináře.

 

Na podzim 2015 byla zahájena spolupráce s Ukrajinskou katolickou univerzitou ve Lvově, která vzdělává speciální pedagogy. Témata multikulturního vzdělávání, dramatické výchovy a výchovy k toleranci budou dále rozvíjena v rámci společného projektu Masarykovy univerzity a AMO podpořeného Českou rozvojovou agenturou. Na seminář na Ukrajině navázal v polovině listopadu intenzivní trénink pro skupinu pedagogů a jejich doktorandů v Praze a v Brně. Na základě tohoto pobytu bude ukrajinská skupina hrát představení divadla utlačovaných, které měla možnost připravit pod vedením lektorů během Divufestu a následných workshopů v Brně, a realizovat semináře pro učitele, které seznámí s technikami strukturovaného dramatu.

MÍSTO

Kyjev, Lvov; Ukrajina

LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz