Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidej se k nám: AMO hledá zájemce a zájemkyně o stáž!

Skončilo přijímací řízení do XXII. ročníku Pražského studentského summitu

AMO AMO / Ed. 2. 11. 2016
Skončilo přijímací řízení do XXII. ročníku Pražského studentského summitu
foto AMO

Přijímací řízení do modelů OSN, NATO a EU bylo ukončeno. Po šesti týdnech intenzivního psaní přijímacích esejí konečně známe kompletní seznam účastníků, jimž byly přiděleny země, které budou na XXII. ročníku Pražského studentského summitu zastupovat. Všem úspěšným uchazečům gratulujeme!

Do XXII. ročníku Modelu OSN jsme registrovali celkem 106 přihlášek. Přijímací eseje na téma zahraničněpolitických priorit hlavního preferovaného státu byly ohodnoceny týmem hodnotitelů složeným z členů a spolupracovníků AMO, kteří každé eseji udělili od 0 do 30 bodů. Nejlepších 62 (58 %) přihlášek bylo přijato do Modelu OSN a dle jejich počtu bodů a preferencí jim byly přiděleny země zastoupené na tomto ročníku.

V Modelu NATO svou esej na téma „When did NATO fail?“ odeslalo 40 uchazečů. Do rolí velvyslanců Severoatlantické rady se vžije 28 nejlepších uchazečů (70 %), hodnocených rovněž na bodové stupnici od 0 do 30 bodů.

V přijímacím řízení do vysokoškolského Modelu EU byl kromě přijímací eseje na téma „Jaké jsou příčiny současných euroskeptických tendencí?“ hodnocen i kreativní text s tématem „Co mi přinesla Evropská unie?“. Přihlášku podalo 38 studentů českých vysokých škol, vybráno bylo 28 (tj. 74 %) nejlepších.

Byli jsme mimořádně potěšeni kvalitou přijímacích esejí, které nám do všech tří modelů dorazily. U uchazečů velice oceňujeme vynikající obsahovou i formální stránku a stejně tak si ceníme kvalitní práce se zdroji. Úspěšní uchazeči, nyní již účastníci, se mohou těšit na pestrý program složený z pěti přípravných setkání, která budou plná vzdělávacích aktivit a diplomatických simulací, a z dubnové závěrečné konference. Neúspěšní uchazeči nemusejí zoufat, neboť od ledna 2017 otevřeme přijímací řízení do Modelu OBSE s mezinárodní účastí.

Všem úspěšným uchazečům tímto gratulujeme a již se těšíme na první přípravné setkání! To se uskuteční 19. listopadu na Vysoké škole ekonomické a účastníci se zde mohou těšit na přednášky a semináře mnoha zajímavých hostů a samozřejmě také na program v orgánech a modelech.

Tagy
Tagy
22. ročník Pražského studentského summitu 141
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz