Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Na čtvrtém přípravném setkání se účastníci zaměří na současné konflikty

AMO AMO / Ed. 23. 2. 2017
Na čtvrtém přípravném setkání se účastníci zaměří na současné konflikty
foto AMO

Již jen několik málo týdnů zbývá do závěrečné konference XXII. ročníku Pražského studentského summitu a s tím nevyhnutelně finišuje i jeho přípravná část. Účastníci z řad studentů středních a vysokých škol se již počtvrté setkají na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde kromě přípravy na závěrečná diplomatická jednání budou spolu s odborníky rozebírat současné konflikty.

V průběhu dopolední budou probíhat volitelné semináře na téma konflikty. Účastníci si budou moci vybrat z pestré nabídky zabývající se jak konkrétními konflikty, tak obecnějšími tématy. Vojtěch Bahenský z AMO na svém semináři rozebere různé formy války a pohovoří o tom, jaké druhy války nás v budoucnu mohou čekat.

Ostatní semináře budou zaměřeny na regiony, které jsou v současné době stíhané válečnými konflikty. Jan Prouza z MUP rozebere konflikty v Africe, přednáška Martina Reye z VŠE se bude zabývat mexickou drogovou válkou. Dále se budou účastníci moci zúčastnit semináře Tomáše Jungwirtha o konfliktech na Balkáně či se seznámit s konflikty na Blízkém východě na semináři Jana Kužvarta.

V současném globálním světě je důležité rozumět jednotlivým konfliktům. Díky celosvětové propojenosti se nás může určitým způsobem dotknout každý z nich.

Eva Prudilová, hlavní koordinátorka

Odpolední část setkání bude jako již tradičně věnována programu v jednotlivých orgánech a modelech Summitu. S blížící se konferencí bude na programu všech orgánů a modelů cvičné jednání. Na účastníky se již těšíme!

Tagy
Tagy
22. ročník Pražského studentského summitu 143
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz