Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidej se k nám: AMO hledá zájemce a zájemkyně o stáž!

Evropská energetická unie

Jana Fialová Jana Fialová / Ed. 14. 3. 2016
Evropská energetická unie
foto FORBES.COM

Energetika patří k základním kamenům evropské integrace již od roku 1953, kdy bylo založeno Evropské sdružení uhlí a oceli. Zatímco například v oblastech zemědělství nebo obchodu vznikly společné evropské politiky, v případě energetiky k hlubší integraci zatím nedošlo. Tuto situaci má změnit evropská energetická unie, která se řadí mezi priority Junckerovy Komise.

Kromě zajištění bezpečnosti dodávek a vzniku jednotného trhu s elektřinou je jejím cílem i zvýšení energetické účinnosti a používání čistších zdrojů energie. Vytvoření energetické unie má vést ke snížení energetické závislosti na dovozu ze třetích zemí, k dosažení úspor při využívání energie i ke zlepšení podmínek pro spotřebitele.

Jak se v budoucnu změní podíl obnovitelných zdrojů na spotřebované energii? Může Evropská unie členských státům určit společné cíle v této oblasti? A jak zajistit, aby nedošlo ke snížení konkurenceschopnosti evropských podniků?

BACKGROUND REPORT Ke stažení

Evropská energetická unie
Tagy
Tagy
21. ročník Pražského studentského summitu 127
Evropa 3029
Evropská unie 1921
Model EU 29
ekonomika 832
energetika 204
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz