Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidej se k nám: AMO hledá zájemce a zájemkyně o stáž!

Druhé přípravné setkání se neslo v duchu seberealizace

AMO AMO / Ed. 5. 2. 2016
Druhé přípravné setkání se neslo v duchu seberealizace

V první prosincovou sobotu letošního roku proběhlo již II. přípravné setkání XXI. ročníku, jehož nosným tématem, které se táhlo programem jako tenká červená niť, byla problematika seberealizace a osobního rozvoje.

Hlavní zásluhu na podobě dopoledního programu přípravného setkání měla programová koordinátorka Eva Prudilová. „Naši účastníci jsou ve věku, kdy se často rozhodují, co dál se svým životem. Chtěli jsme jim dát možnost potkat řadu inspirativních lidí, kteří by je popohnali tím správným směrem. A mám za to, že to se v sobotu povedlo.” přiznala následně Eva s úlevou.

Naši účastníci jsou ve věku, kdy se často rozhodují, co dál se svým životem. Chtěli jsme jim dát možnost potkat řadu inspirativních lidí, kteří by je popohnali tím správným směrem. A mám za to, že to se v sobotu povedlo.

Eva Prudilová

Tentokrát zběžné uvítací slovo ve velké aule netradičně následovaly hned 2 bloky menších seminářů, v rámci nichž vystoupilo celkem 12 hostů. O světě mladých v politice tak promluvil teprve devatenáctiletý teplický radní Dominik Feri, který je v rámci českých vod rovněž hvězdou sociálních sítí – v tuto chvíli jeho účet totiž atakuje hranici deseti tisíc followerů.

Hlavní koordinátor XX. ročníku našeho projektu Ondřej Dočkal se doslova „vrátil domů,” aby pohovořil o studiu v zahraničí – informace má z první ruky, sám totiž na podzim nastoupil na prestižní University of Cambridge. Nebyl však jediným řečníkem, který projektem prošel – dále jej doplnili Šimon Presser a Dominik Zidek, a to s přednáškami o dobrovolnictví (Šimon má zkušenosti s Ghanou i Kamerunem), respektive o možnostech realizace v akademické sféře.

V rámci dalších seminářů se pak naši účastníci učili efektivně čelit fenoménu prokrastinace, poznávali diplomatický protokol či zápasili s uměním rétoriky. Odpoledne pak toto zápasení přenesli do jednotlivých orgánů, kde se do programu často promítala předvánoční nálada.

Již teď se těšíme na III. přípravné setkání, které se odehraje v sobotu 9.1.2016. Přípravný tým Pražského studentského summitu by tímto chtěl popřát radostné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku!

Tagy
Tagy
21. ročník Pražského studentského summitu 127
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz