Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Blíží se I. přípravné setkání XXII. ročníku

AMO AMO / Ed. 24. 11. 2016
Blíží se I. přípravné setkání XXII. ročníku

V sobotu 19. listopadu proběhne první přípravné setkání XXII. ročníku Pražského studentského summitu. Tématem úvodního setkání více než 300 studentů z celé České republiky bude diplomacie, mezinárodní vztahy a úvod do mezinárodních organizací a jejich práce. Účastníci budou mít možnost setkat se například s náměstkem ministra obrany Danielem Koštovalem, velvyslancem ze zastoupení České republiky ve Vídni Janem Sechterem, radou velvyslance Stálé mise při OSN a OBSE Jaroslavem Štěpánkem nebo bývalou velvyslankyní České republiky na Stálé misi v Bruselu Milenou Vicenovou.

Nejen tito, ale i další osobnosti české diplomatické sféry budou v sobotu promlouvat ke studentům a přibližovat jim fungování bilaterální i multilaterálních vztahů mezi státy. K dalším hostům budou patřit například obchodní rada českého zastoupení v Rakousku Martina Tauberová nebo vedoucí informačního centra o OSN v Praze Michal Broža.

Podívejte se na program!

Stáhnout

Po úvodním projevu náměstka Daniela Koštovala si budou moci účastníci vybrat jeden ze sedmi seminářů, zaměřených například na bilaterální diplomacii, práci na Stále misi při Organizaci spojených národů, OSN a problematiku migrace nebo zjistit něco víc o fungování OSN  a volbě jejího generálního tajemníka. Semináře i hosté byli voleni s důrazem na výběr úvodního tématu a zaměřením celého projektu.

Pražský studentský summit se snaží dlouhodobě vzdělávat své účastníky paralelně se školní výukou. Ani po 20 letech neztrácí snaha o rozvoj a vzdělání účastníků svůj význam. Jsme moc rádi, že má projekt stále co nabídnout a že nám svou přízeň zachovávají naši partneři i hosté, kteří nám pomáhají s jeho vývojem.

Eva Prudilová, hlavní koordinátorka XXII. ročníku

Pražský studentský summit vzdělává středoškolské a vysokoškolské studenty o mezinárodních vztazích, diplomacii a aktuálních problémech již více než 20 let. Projekt využívá neformálních vzdělávacích metod, pomocí kterých účastník rozvíjí svou faktickou informovanost, dovednosti i postoje, které dále využije ať už ve studijním, kariérním nebo osobním životě. Unikátnost projektu je postavena na ojedinělosti programu, tradici a předávání osvědčeného know-how.

Tagy
Tagy
22. ročník Pražského studentského summitu 141
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz