Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Po sedmi měsících plných diskutování o světových problémech, vzdělávacích aktivit a setkávání se zajímavými hosty skončil již 16. ročník jednoho z největších vzdělávacích projektů v České republice, jehož organizátorem je Asociace pro mezinárodní otázky. Několik stovek středoškoláků a vysokoškoláků díky němu směle vkročilo do světa mezinárodních vztahů.

Přípravná část Summitu byla zahájena na podzim loňského roku. Studenti se během tohoto období pravidelně každý měsíc setkávali a absolvovali řadu zajímavých aktivit a diskuzí. Kromě zlepšování svých komunikačních a analytických schopností se zaměřili i na palčivé globální otázky. Mezi hosty, kteří tyto workshopy navštívili a diskutovali s účastníky, se objevil například bývalý eurokomisař Vladimír Špidla, ředitelka Diplomatické akademie Věra Jeřábková nebo ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek.

Ve dnech 11. – 14. března projekt vyvrcholil tradiční slavnostní konferencí. Ke studentům promluvili v den zahájení bývalý premiér Mirek Topolánek či americký velvyslanec Norman Eisen. Následující jednací dny již středoškoláci a vysokoškoláci v plném nasazení simulovali jako zástupci zemí světa jednání organizací OSN, NATO a EU. K projednávaným tématům patřily mimo jiné aktuální situace v Libyi a Afghánistánu nebo proliferace jaderných zbraní.

POŘADATEL
AMO
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz