Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Konstitucionalizace Evropské unie jako důsledek krize?

Kateřina Pleskotová / Ed. 8. 1. 2016

Conference report Kateřiny Pleskotové z expertní debaty se zaměřuje na otázku konstitucionalizace Evropské unie jako možné odpovědi na současnou krizi. Dvacetiletý proces transformace normativních a institucionálních základů EU, jenž v praxi nabírá podobu změn primárního práva (zakládajících smluv), se nyní stává velice aktuálním v rámci diskuze o vícerychlostní Evropě a rozdělování členských států na členy eurozóny a její nečleny. Objevují se návrhy, které se snaží dohnat tzv. „demokratický deficit“ a zejména přiblížit orgány EU občanům.

Conference report pochází z expertního semináře v rámci projektu Challenging the Czech Tales on European Policies s Matsem Braunem z Ústavu mezinárodních vztahů, Jiřím Zemánkem z Katedry evropského práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Janem Károu, ředitelem Odboru pro všeobecné záležitosti EU Ministerstva zahraničních věcí ČR.

CONFERENCE REPORT Ke stažení

Konstitucionalizace Evropské unie jako důsledek krize?
Kateřina Pleskotová Stáhnout
Tagy
Tagy
Evropa 2874
Evropská unie 1815
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Reklama
Reklama
Reklama