Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Pátý z expertních seminářů v rámci projektu Challenging the Czech Tales on European Policies, který je podporován Open Society Foundations.

Třebaže se očekávalo, že Lisabonská smlouva bude na delší dobu poslední ze souboru úprav evropského primárního práva, vyžádala si evropská dluhová krize nové odpovědi v podobě změny základních smluv (změna článku 136 SFEU) či vytváření nových ad-hoc řešení stojících na hraně legality a legitimity (Fiskální úmluva).

Jak tento vývoj kvalitativně proměňuje povahu evropské integrace? Jak na toto zacházení s primárním právem reagují jednotlivé členské státy a jejich ústavní systémy? Dochází k dalším přesunům kompetencí na rovinu EU a pokud ano, jak mají být legitimizovány? Jak rozumět právnímu jazyku v argumentaci spojené s debatou o přistoupení ČR k Fiskální úmluvě? Je legitimní rozhodovat o těchto otázkách pomocí všeobecného referenda?

Mezi hosty vystoupí:

  • Ivo Šlosarčík, Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
  • Robert Zbíral, Právnická fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci
DATUM A ČAS

čtvrtek
10. květen 2012

MÍSTO

Evropský dům
Jungmannova 24
Praha 1

Ukázat na mapě
POŘADATEL
AMO
PARTNEŘI
Open Society Foundations
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz