Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidej se k nám: AMO hledá zájemce a zájemkyně o stáž!

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) pořádá třetí workshop Česko-německého programu pro mladé lídry (Czech-German Young Professionals Programme).

Budoucnost Ostravy bude hlavním tématem v řadě již třetího workshopu Česko-německého programu pro mladé lídry (Czech-German Young Prosfessionals Programme), který proběhne v pátek 26. a v sobotu 27. března. Má Ostrava plán a vizi, jak úspěšně restrukturalizovat region? Vsadí na moderní architekturu? Zasadí se politici o zlepšení stavu ovzduší? Jsou místní firmy dostatečně inovativní?

Stipendisté programu se setkají s architektem Adamem Gebrianem z týmu připravujícího kandidaturu Ostravy na Evropské hlavní město kultury 2015, který představí svůj návrh kulturně-sociálního klastru Černá louk. S hlavním architektem magistrátu Cyrilem Vltavským se bude diskutovat o problematické stavbě regionální knihovny či kritizované rekonstrukce areálu Nová karolina. Inovační potenciál ostravských firem jako klíčový faktor budoucího rozvoje bude ústředním tématem při návštěvě Ostravského vědecko-technologického parku. Problematiku ochrany duševního vlastnictví přiblíží autor několika patentů z oblasti aplikace teorie deterministického chaosu Otakar Fojt.

Aktuálně nejakutnější problém Ostravska – kritický stav ovzduší – bude na programu v sobotu. Kauzu ArcelorMittal versus občané shrne Jan Šrytr poskytující právní pomoc místním sdružením. Ekologie zůstane na programu i později – výsledky rekultivačních projektů v Darkově poblíž Karviné představí Jana Theodosisová, vedoucí rekultivačních projektů v OKD, a Věra Koutecká, botanička a autorka několika knih o krajině Ostravska a okolí. Účastnící programu budou mít také jedinečnou příležitost podívat se do interiéru šikmého kostela sv. Petra z Alkantry, jehož stěny jsou zešikmené o 6,8 stupně. Celý kostel se v důsledku těžební činnosti nachází o 32 metrů níže než v po dostavbě.

POŘADATEL
AMO
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz