Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Agenda pro českou zahraniční politiku 2014

Vít Dostál Vít Dostál / Ed. 22. 3. 2017
Agenda pro českou zahraniční politiku 2014

Výroční Agenda pro českou zahraniční politiku 2014 hodnotí zahraniční politiku v roce 2013 a předkladá doporučení pro nadcházející rok.

Analytici AMO ohodnotili zahraniční politiku znovu známkou 3. Kritizovali především sólové vystupování prezidenta Zemana, ignoraci zahraniční politiky ze strany parlamentních stran a přetrvávající absenci strategické vize definující, kam by měla ČR směřovat.

Autoři rovněž pojmenovali největší letošní rizika pro zahraniční politiku. Obávají se dalších neuvážených výroků nebo blokací velvyslaneckých nominací od prezidenta Zemana. Sobotkově vládě potom předpovídají problémy kvůli vicepremiérovi Babišovi. Kromě oslabování vlády, které otevírá prostor právě pro Zemana, totiž střet zájmů Andreje Babiše ohrožuje také klíčové česko-polské vztahy, kde se priority ČR a Agrofertu nemusejí potkávat.

Agenda pro českou zahraniční politiku je vydávána každoročně od roku 2007 a zaměřuje se na prioritní oblasti české zahraniční politiky. Hodnotí hlavní události zahraniční politiky předešlého roku a obsahuje doporučení pro rok následující. Kniha poskytuje orientaci v zahraničněpolitických otázkách především politikům, úředníkům, akademikům a novinářům.

KNIHA Ke stažení

Agenda pro českou zahraniční politiku 2014
Vít Dostál, Jakub Eberle, Tomáš Karásek, Antonín Berdych, Filip Chráska, Jakub Záhora, Jan Kužvart, Jiří Kocian, Lenka Filípková, Michal Lebduška, Pavel Daněk, Tereza Jermanová, Václav Kopecký, Václav Lídl, Vlaďka Mušálková (Votavová) Stáhnout
Tagy
Tagy
Asie 564
Blízký Východ a severní Afrika 1142
Evropa 2790
Evropská unie 1694
NATO 344
Postsovětský prostor 414
Rusko 945
USA 790
Ukrajina 772
Visegrádská skupina 399
Česká republika 2066
Čína 572
česká bezpečnostní politika 266
česká evropská politika 520
česká zahraniční politika 887
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz