Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidej se k nám: AMO hledá zájemce a zájemkyně o stáž!

Agenda pro českou zahraniční politiku 2011

Vít Dostál Vít Dostál / Ed. 22. 3. 2017
Agenda pro českou zahraniční politiku 2011

Výroční publikace Agenda pro českou zahraniční politiku 2011 stejně jako každý rok na jedné straně hodnotí vývoj a událostí roku 2010, které se váží k české zahraniční politice, a na straně druhé jsou v publikaci předložena konkrétní doporučení analytiků a spolupracovníků AMO pro následující období.

„Zatímco rok 2009 se pro Českou republiku nesl ve znamení napětí a očekávání spojených s výkonem předsednictví Evropské unie, uplynulých dvanáct měsíců bylo v oblasti zahraniční politiky relativně klidných, snad až nudných. Na druhou stranu se česká diplomacie v roce 2010 nedočkala podobně studené sprchy, jakou jí přichystali čeští politici svržením vlády uprostřed výkonu unijního předsednictví. Když po zkušenostech s tímto extempore přistoupíme k analýze české zahraniční politiky s nevyhnutelnou skepsí, můžeme nakonec uplynulý rok hodnotit spíše pozitivně,“ píší autoři v úvodu.

KNIHA Ke stažení

Agenda pro českou zahraniční politiku 2011
Vít Dostál, Tomáš Karásek, Michal Thim, Vladimír Beroun, Tomáš Búry, Ivana Jemelková, Jan Husák, Viera Knutelská, Jakub Kulhánek, Martin Laryš, Filip Moravec, Tomáš Maule, Iva Petříčková, Ondřej Picka, Václav Prášil, Alice Rezková, Jiří Skoupý, Karel Svoboda, Jan Šír, Karel Ulík, Michal Vít Stáhnout
Tagy
Tagy
Evropa 3029
Postsovětský prostor 426
Rusko 1008
USA 895
ekonomika 832
energetika 204
lidská práva 310
Česká republika 2307
Čína 694
česká bezpečnostní politika 286
česká evropská politika 601
česká zahraniční politika 978
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz