Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Agenda pro českou zahraniční politiku 2010

Vít Dostál Vít Dostál / Ed. 22. 3. 2017
Agenda pro českou zahraniční politiku 2010

Výroční publikace AMO se zaměřuje na prioritní oblasti zahraniční politiky České republiky. Obsahem publikace je na jedné straně hodnocení vývoje a událostí roku 2009, které se váží k české zahraniční politice, a na straně druhé jsou v publikaci předložena konkrétní doporučení analytiků a spolupracovníků AMO pro následující období.

„Páté vydání Agendy pro českou zahraniční politiku poskytuje čtenáři přehled politických událostí na mezinárodní scéně v kontextu vývoje české zahraniční politiky v uplynulém roce, kdy si Česká republika a s ní i její zahraniční politika připomněla dvacet let od pádu komunismu. Některé aspekty zahraniční politiky České republiky v roce 2009, především pak české předsednictví v Radě Evropské unie, symbolicky završily transformační snahy v zemi. To však neznamená, jak naznačuje mnoho příspěvků v této publikaci, že byly provedeny všechny potřebné politické a společenské reformy. Zahraniční politika bohužel občas neoprávněně zůstává v zajetí politiky domácí a vleklých sporů na této scéně,“ uvádí v úvodu tehdejší ředitelka AMO Maria Staszkiewicz.

KNIHA Ke stažení

Agenda pro českou zahraniční politiku 2010
Vít Dostál, Michal Thim, Václav Bacovský, Vladimír Beroun, Tomáš Búry, Jan Husák, Ivana Jemelková, Irena Kalhousová, Tomáš Karásek, Jakub Kulhánek, Jan Kužvart, Martin Laryš, Tomáš Maule, Ondřej Picka, Václav Prášil, Pavel Přikryl, Alice Rezková, Jiří Skoupý, Zdenka Vágnerová, Michal Vít, Naďa Závodníková Stáhnout
Tagy
Tagy
Blízký Východ a severní Afrika 1157
Evropa 2848
Postsovětský prostor 423
Rusko 965
USA 828
Česká republika 2174
Čína 600
česká bezpečnostní politika 278
česká evropská politika 542
česká zahraniční politika 922
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Reklama
Reklama
Reklama