Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Co obsahuje přelomová dohoda, která má zajistit brexit bez paniky? A získá Mayová podporu?

Kryštof Kruliš Kryštof Kruliš / Ed. 19. 11. 2018
Co obsahuje přelomová dohoda, která má zajistit brexit bez paniky? A získá Mayová podporu?
foto PXHERE, CC0

Ještě začátkem měsíce vypadala jednání o brexitu téměř beznadějně – Londýn s Bruselem nedokázaly dlouhou dobu najít shodu na tom, jak vybalancovat různé pohledy na řešení režimu na severoirské hranici a budoucí nastavení vzájemných obchodních vztahů. Nakonec se však podařilo najít kompromis, pro který dokázala premiérka Theresa Mayová sehnat podporu i v jejím hluboce rozděleném kabinetu. Tím ale jednání rozhodně nekončí. Podívejte se na klíčové otázky, které se dohody o brexitu a jejího dalšího osudu dotýkají.

„V celkovém souhrnu hraje obchod s EU pro Británii větší roli, než Británie pro zbytek kontinentu. Británie je totiž v porovnání s Evropou menší ekonomika a Evropa navíc obchoduje s dalšími zeměmi, kam může posílat evropské zboží. Pro Evropu by to tedy nebyl tak citelný zásah, jako by byl pro Británii,“ řekl před časem pro INFO.CZ analytik Asociace pro mezinárodní otázky Kryštof Kruliš s tím, že v případě neřízeného brexitu by odchod ze Spojeného království víc zvažovali i investoři.

Původní vydání: Co obsahuje přelomová dohoda, která má zajistit brexit bez paniky? A získá Mayová podporu?

Přejít
Tagy
Tagy
Spojené království 566
brexit 430
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz