Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

ChinfluenCE – Podpora porozumění a povědomí o čínském vlivu ve střední a východní Evropě

Projekt ChinfluenCE analyzuje čínský politický a ekonomický vliv v České republice, Polsku, Maďarsku a na Slovensku.

Cílem projektu je mapovat klíčové aktéry, kteří se podílejí na formulaci zahraničních politik zemí V4 vůči Číně prostřednictvím různých výzkumných nástrojů, např. diskurzivní analýzy, mapování postojů politických elit vůči Číně nebo provázání ekonomických elit a pročínské loby, a také analyzovat strategii a taktiku, kterou v regionu střední Evropy používá Čínská lidová republika.

Tým, který se podílí na projektu, kromě výzkumné práce seznamuje s výsledky a závěry analýz státní správu, novináře, byznysmeny, neziskový sektor a odbornou i širokou veřejnost, a tak přispívá k chápání působení čínského vlivu v regionu.

Od svého založení v červenci 2017 vydal ChinfluenCE řadu analýz a doporučení a jeho výsledky byly prezentovány v Evropském parlamentu nebo americkém Kongresu a zmíněny ve studiích a zprávách např. Reportérů bez hranic či US-China Economic and SecurityReview Commission. Analytici tvořící tým ChinfluenCE byli citováni ve Financial Times, Radio Free Europe, Neue Zürcher Zeitung, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Le Temps, The Diplomat atd.

Výsledky projektu jsou dostupné prostřednictvím stránek projektu ChinfluenCE, policy paperu, článků a jsou pravidelně prezentovány na veřejných i uzavřených akcích.

Mezinárodní projekt ChinfluenCE navrhla a od července 2017 koordinuje AMO, a to ve spolupráci s Institute of Asian Studies (Slovensko), Central and Eastern European Center for Asian Studies (Maďarsko). Projekt je laskavě podpořen z prostředků National Endowment for Democracy.